چگونه صورت جذاب و دوست‌داشتنی داشته باشیم؟ (تجربه خودم)

بنظرم کسی را پیدا نمیتوانیم که دنبال پاسخ این سوال نباشد. چون در زندگی صورت و زیبایی برای همه مهم و چیزی ارزشمند است. صدها مقاله و ویدیو های آموزشی ساخته شده است. همه این موضوعات را جستجو میکند و دنبال راهکارها و راه حل های ابدی است. در این مقاله شما را با تجربه خودم آشنا میکنم که از صدها مقاله دنیا گرفته شده و هیچ ضرری روی صورت شما ندارد و اعتماد به نفس بالای کسب میکنید.

این سایت آموزش سخنرانی میدهد. درست است برای سخنران یک صورت زیبا نیاز نیست اما میتواند تاثیر گذار باشد. در سخنرانی زبان بدن و ظاهر ما بالای ترین تاثیر را دارد و اگر ظاهر و زبان بدن درست نداشته باشیم کلامی ما احتمالاً تاثیر گذار نباشد.

هیچ مواد کیمیایی (شیمی) برای صورت مان استفاده نکنیم

افغانستان سرزمین خاکی است. با گشت و گذار در کوچه و شارش ما خاکی میشویم حتی شار نو هم برویم خاکی میشویم. باز هم ولایت بهتر است. مواد کیمیایی باعث جذب خاک و گرد میشود و صورت شما را پیر میکند. بالاخره صورت شما از حالت طبیعی خارج میشود. مواد کیمیای محافظ صورت ما را تخریب میکند. آن لایه که از صورت ما محافظت میکند از بین خواهد برد. مثلاً اینها را نباید استفاده نکنیم صابون های ضد لکه و دانه، ضد آفتاب، سفیده…

دست به صورت مان نزنیم و حتی دانه ها را لمس هم نکنیم

اغلب افراد وقتی بیکار میشود با صورت شان خودشان را مشغول میکند. البته که دست شان کثیف است و پر از خاک و گرد است. بعد این افراد پیش دکتر میرود و ناله میکند که صورت شان لکه میزند. من همیشه صورت را مثل خانه زنبور فکر میکنم. میگویم اگر خانه زنبور را خراب کنیم زنبور ها زیاد میشود. بالای ما حمله میکند. لکه و دانه های صورت چنین روشی را دارد.

روی خوراک مان مدیریت داشته باشیم

ما از کسی این را انتظار نداریم که میخواهد صورت جذاب داشته باشد اما جلوی دهنش را نگیرد. غذا یکی از عمده ترین عامل لکه و دانه های جوانی است. مخصوصاً غذای آماده مثل چپس فلفل دار، شیرینی، شکر، کیک، آدامس های شکر دار، بیسکویت، شکلات، آیس کریم.  یعنی آن عده از غذای های که شکر دارد. این نوع خوراک ها دانه و جوش های صورت شما را افزایش میدهد. فلفل هم نقش دارد.

همیشه بدن هیدرات شده داشته باشیم

شاید شنیده باشید ک بهترین نوشیدنی آب پاک است. حالا مردم ما اشتباه درک کرده است همیشه از نوشیدنی ها مثل انرژی، نوشابه استفاده میکند. یقیناً که آنها شکر دارد و بر صورت مضر است.  اگه آب پاک در دسترس ندارید از چای سبز یا نوشیدنی که ضرر ندارد استفاده کنید. من خودم چای زعفران و سبز را پیشنهاد میکنم. حالا انتخاب با شما.

از آفتاب دوری کنیم تا حد ممکن

خودم وقتی بیرون کار دارم همیشه یک کتابچه یا چیزی که مانع نور آفتاب شود میبرم. چون میدانم که نور آفتاب ضرر دارد. همیشه کتابچه را بالای سرم یا صورتم میگذرم. البته نمیگوییم ویتامین های ضروری تان را نگیرید اما تا حد ممکن زیر آفتاب گرم نشینیم. اگر شرم تان میاید که کتابچه ببرید شما میتوانید دست تان را برای مانع شدن از نور آفتاب بالا صورت تان بگیرید.

همیشه از بستر خواب، دستمال پاک استفاده کنیم

این یکی هم مهم است. اگر بالشتک شما آلوده باشد، صورت تان جوش میزند. بنظرم آلوده کی هم باعث تشکیل دانه ها میشود. روی تان را اگر خشک کردید با دستمال پاک خشک کنید. یا اصلا هیچ صورت تان را خشک نکنید. خودی صورت تان خشک میشود.

نکته: این تجربیات من است و روی من کار داده است. شاید روی شما کار نکند. لطفاً مسئولیتش را خودتان به گردن بگیرید.

2 thoughts on “چگونه صورت جذاب و دوست‌داشتنی داشته باشیم؟ (تجربه خودم)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *