دوست خوب می‌پرسد چیکاره میخواهید شوید، دوست بد بدون پرسش میگوید شما هیچ کاره نمیشوید

چرا بهترین دوست نگفتم چون میدانم بهترین دوست نمی‌تواند دوست خوب باشد. شاید بهترین دوست شما کسی باشد که شما را در کار کمک میکند. شاید بهترین دوست شما کسی باشد که بدون اطلاع شما کار شما را خراب کند. پس بهترین دوست نمیتواند یک دوست خوب باشد.

من در کوچکی دوست زیاد نداشتم. زیاد با بچه های گشت‌و‌گذار نمی‌کردم. چون من درون‌گرا بودم و دوست داشتم تنها باشم. فعلاً هم دوست دارم تنها باشم و وقت خودم را برای رشد فردی قرار بدهم. اما دوست های خوب زیاد دارم. هرکار که از آنها بخواهم درست است انجام نمی‌دهند ولی راه درست را نشان میدهد.

 

در دوران مکتب یک دوست داشتم که با او بسیار صمیمی بودم و حالا هم هستم. در صحنه مکتب قدم می‌زدیم و صحبت می‌کردیم. زیاد انگلیسی با هم دیگر صحبت می‌کردیم. یک دفعه‌ای از من پرسید در آینده میخواهید چیکار شوید. آن زمان من تازه به انترنت آشنا شده بودم و بسیار علاقه من به وبلاگ و شبکه‌ های اجتماعی بودم. مکثی کردم و گفتم میخواهم مثلا آن آقا درس انترنتی بدهم، از طریق دنیا مجازی آموزش بدهم. گفتم که کلاس های غیرحضوری آماده کنم و مردم‌ را کمک میکنم چیزی که بدرد من خورده یاد دهم.

 

این داستان بالا مربوط به سال ۹۴ میشود. آن وقت صنف ۱۰ بودم. از کلاس ۱۰ به بعد دوستم به لیسه خصوصی رفت و من ماندم و در آن مکتب ادامه دادم.

 

دوست خوب داشته باشیم دنیا ما جای بهتری برای زندگی میشود. اگر نه جای زشت‌تر برای زندگی میکند. بیاد داشته باشید که بهترین دوست شما دوست خوب احتمالا بوده نمیتواند. همه کس میتواند بهترین دوست داشته باشد ولی دوست خوب داشتن بسیار سخت است.

 

نظر تان به بهترین و دوست خوب داشتن چیست؟ پایین این مقاله بنویسید تا اینکه ما هم چیزی یاد بگیریم. تشکر ازینکه وقت میگذارید و تلاش میکنید چیزی یاد بگیرید.

5 thoughts on “دوست خوب می‌پرسد چیکاره میخواهید شوید، دوست بد بدون پرسش میگوید شما هیچ کاره نمیشوید

  1. روح الله کمالی says:

    دوست خوب کسی هست که راه درست ونکات که ازآن رنج میبری متوجه نیستی رابرایت نشان دهدکه باعث رشدوارتقایت درجامعه گردد.

  2. h.qurbanyar0421 says:

    آقای اختیاری عزیز نمی دونم با کدام زبان ازت تشکر کنم با این کمک های عالی و قشنگ ات
    همیشه در همه جا موفق باشی عزیز

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *